| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass E |
| Diagonal storlek | 27" |
| Inbyggda enheter | USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 / 3000000:1 (dynamisk) |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 10 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 99% sRGB, 90% DCI-P3 |
| Responstid | 4 ms (extrem), 1 ms (MPRT), 14 ms (av), 6 ms (normal) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 100 Hz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Egenskaper | Integrerad kabelhantering, 8-bitars färgdjup, Naturligt låg blåljusteknik, 2 mm list (övre/undre) |
| Färg | Molngrå |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.32 cm x 19.62 cm x 57.16 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 5.97 kg |
| Ljud |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 3 watt |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 4 x USB 3.2 Gen 1 nedströms 2 x HDMI DisplayPort 1.4 Linjeutgång för ljud USB-C 3.2 Gen 1 upstream/DisplayPort 1.4 Alt Mode |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/22 |
| Vridningsvinkel | 180 |
| Rotationsvinkel | 360 |
| Höjdjustering | 150 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Medföljande kablar | 1 x USB-C-kabel - 1.8 m |
| Standarder som följs | RoHS, TUV Rheinland Eye Comfort Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), TUV Rheinland Eyesafe 2.0 Display |
| Lokalisering | Engelska / Europa |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 22 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 30 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 21.7 watt |
| Strömförbrukning (max) | 156 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | Lenovo Artery |
| Operativsystem erfordras | Windows 10, Windows 11 |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (lägsta position) - bredd: 61.32 cm - djup: 19.62 cm - höjd: 42.16 cm - vikt: 5.97 kg Med stativ (högsta position) - bredd: 61.32 cm - djup: 19.62 cm - höjd: 57.16 cm - vikt: 5.97 kg Utan ställ - bredd: 61.32 cm - djup: 4.1 cm - höjd: 35.67 cm - vikt: 4.23 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 69.2 cm |
| Emballagets djup | 15 cm |
| Emballagets höjd | 47.9 cm |
| Emballagets vikt | 8.87 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Koldioxidavtryck | 459 kg koldioxidutsläpp |
| Total CF/enhet Standardavvikelse (kg CO2e) | 110 |
| PAIA-version | 1.4.0 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |