Hem : Produkter : Bildskärmar & Tillbehör : Skärmar PC : GIGABYTE
Computer Monitor 68.6 Cm (27") 2560 X 1440 Pixels Quad
Information
0 i lager
TillverkareGIGABYTE
Artnr
GS27QCA
| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Böjd skärm | (1500R) |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync, VESA Adaptive-Sync |
| Paneltyp | VA |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 180 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 5000:1 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 122% sRGB |
| Responstid | 1 ms (MPRT) |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | Kant-LED |
| Egenskaper | Flimmerfri panel, High Bit Rate 3 (HBR3), OSD Sidekick, Aim Stabilizer Sync, Black eQualizer, Crosshair Display |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.05 cm x 20.8 cm x 44.1 cm - med ställ |
| Vikt | 4.53 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x HDMI DisplayPort 1.4 Hörlurar (minijack) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör | Strömkabel |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, Eyesafe Certified 2.0 |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 24 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 34 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 26 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.05 cm - djup: 20.8 cm - höjd: 44.1 cm - vikt: 4.53 kg Utan ställ - bredd: 61.05 cm - djup: 7.83 cm - höjd: 36.25 cm - vikt: 3.62 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 68.8 cm |
| Emballagets djup | 14.8 cm |
| Emballagets höjd | 44.8 cm |
| Emballagets vikt | 7.1 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.