| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris - 5MP - färg |
| Diagonal storlek | 21.3" |
| Antal skärmar | 2 |
| Kedjekoppling | Ja |
| Inbyggda enheter | Närvarosensor, USB 2.0-hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 4:5 |
| Ursprunglig upplösning | 2048 x 2560 |
| Pixelhöjd | 0.165 mm |
| Ljusstyrka | 1100 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| Färgstöd | 1,074 miljarder färger (10-bitar) |
| Responstid | 12 ms (på/av) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 23 - 61 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 31 - 135 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| OSD-språk | Kinesiska (traditionell), kinesiska (förenklad), engelska, tyska, franska, italienska, svenska, spanska, japanska |
| Egenskaper | Miljöljussensor, Digital Uniformity Equalizer (DUE), Auto Brightness Stabilization, CAL Switch, Backlight Sensor, Hybrid Gamma, Integrated Front Sensor, närvarosensor, bildsynkroniseringsläge |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.45 cm x 20 cm x 56.6 cm - med ställ |
| Vikt | 17.3 kg |
| VR-hörlurar |
| Sensorer | Illuminanssensor |
| Anslutning |
| Gränssnitt | DisplayPort DVI-D (dubbel länk) DisplayPort-utmatning 2 x USB 2.0-downstream USB 2.0-upstream (Typ B) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+30 |
| Vridningsvinkel | 70 |
| Rotationsvinkel | 90 |
| Höjdjustering | 90 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Medföljande kablar | 2 x DVI-kabel - DVI-D till DVI-D 2 x DisplayPort-kabel - DisplayPort till DisplayPort 2 x USB-kabel |
| Standarder som följs | FCC Klass B-certifierade, DVI DMPM, CCC, RoHS, WEEE, IEC 60601-1, VCCI Class B, CSA C22.2 No. 60601-1, EAC, China RoHS, RCM, ANSI/AAMI ES60601-1, CAN ICES-3 Class B, VDE EN60601-1, DisplayPort 1.2a |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning (typisk) | 43 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 1 Watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | Screen Manager Pro for Medical, RadiCS LE |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 35.45 cm - djup: 20 cm - höjd: 56.6 cm - vikt: 17.3 kg Utan ställ - bredd: 35.45 cm - djup: 7.8 cm - höjd: 45.2 cm - vikt: 5.3 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 5 år |