| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/344900 |
| Energiklass | Klass E |
| Energikonsumtion per år | 51.3 kWh |
| Diagonal storlek | 23.8" |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync Premium |
| Paneltyp | TN |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 144 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2745 mm |
| Pixlar per tum | 93 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 72% (CIE 1931), 83% (CIE 1976) |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 144 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 170 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 170 |
| Vertikal visningsvinkel | 160 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | LED-kantbelysningssystem, ställås, flimmerfri teknik, Kvicksilverfri, arsenikfritt glas, ögonkomfortläge, Dell ComfortView, Power Saving Mode, 3-sidig kantfri |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 53.78 cm x 18.94 cm x 35.16 cm - med ställ |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x HDMI DisplayPort 1.2 Linjeutgång för ljud |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+21 |
| Höjdjustering | 100 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), Lysdiodindikator, integrerad kabelhantering, VESA-gränssnittsstöd |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| Standarder som följs | Plug and Play, RoHS, DisplayPort 1.2, BFR-fri, PVC-free |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 17.1 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 17.1 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 20 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.3 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 0.3 watt |
| På/av-omkopplare | Ja |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 53.78 cm - djup: 18.94 cm - höjd: 35.16 cm Utan ställ - bredd: 53.78 cm - djup: 6.56 cm - höjd: 32.16 cm - vikt: 3.4 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets vikt | 7.4 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| TCO-certifierad | TCO Certified Displays 9 |
| Tillverkarens garanti |
| Servicepaket | 3 års avancerad utbytesservice |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |