| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/346005 |
| Energiklass | Klass F |
| Energikonsumtion per år | 66.7 kWh |
| Diagonal storlek | 26.96" |
| Inbyggda enheter | USB 3.2 Gen 1 hubb |
| USB-strömförsörjning | 65 watt |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.1554 mm |
| Pixlar per tum | 163 |
| Ljusstyrka | 350 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 1000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger |
| Färgskala | 99% sRGB |
| Responstid | 5 ms (grått-till-grått snabbt), 8 ms (grått-till-grått normalt) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 24 - 86 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 15 - 135 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Anti-glare 3H hardness |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Egenskaper | Integrerad kabelhantering, flimmerfri teknik, Dell ComfortView, 99% sRGB color gamut |
| Färg | Silverplatina |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.16 cm x 18.5 cm x 38.52 cm - med ställ |
| Vikt | 7.2 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI DisplayPort 1.2 USB-C 3.2 gen 1 uppströms/DisplayPort 1.2 Alt-läge med strömleverans (ström upp till 65W) 2 x USB 2.0-downstream 2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+21 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 180 |
| Höjdjustering | 150 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), VESA-gränssnittsstöd, "Always On"-USB-port |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel 1 x USB-C-kabel - 1.8 m 1 x USB-C till USB-A-kabel - 1.8 m |
| Standarder som följs | RoHS, NFPA 99, DisplayPort 1.2, BFR-fri, PVC-free |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 21.8 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21.8 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 35.6 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 0.3 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| På/av-omkopplare | Ja |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | Dell Display Manager |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.16 cm - djup: 18.5 cm - höjd: 38.52 cm - vikt: 7.2 kg Utan ställ - bredd: 61.16 cm - djup: 5.21 cm - höjd: 36.07 cm - vikt: 5.1 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets vikt | 9.7 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Koldioxidavtryck | 581 kg koldioxidutsläpp |
| Total CF/enhet Standardavvikelse (kg CO2e) | 104 |
| Tillverkning (kg CO2e) | 348 |
| Logistik (kg CO2e) | 50 |
| Användning (kg CO2e) | 180 |
| EOL (kg CO2e) | 3 |
| Totalt kol utan användningsfas (kg CO2e) | 400 |
| Tillverkarens garanti |
| Servicepaket | 3 års avancerad utbytesservice |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |