| Produktbeskrivning | ASUS ROG Strix XG27ACMES-W - LED-skärm - QHD - 27" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2422357 |
| Energiklass | Klass E |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 21 W |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium |
| Egenskaper | USB PD 7.5 watt |
| Paneltyp | Fast IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 255 Hz |
| Pixelhöjd | 0.311 mm |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1300:1 |
| HDR-kapabel | DisplayHDR 400 |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå), 0,3 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 133% sRGB, 97% DCI-P3 |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.48 cm x 18.87 cm x 50.34 cm |
| Vikt | 5.96 kg |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light Certification |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.