| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2422356 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium |
| USB-strömförsörjning | 7.5 watt |
| Paneltyp | Fast IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 255 Hz |
| Pixelhöjd | 0.311 mm |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1300:1 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 133% sRGB, 97% DCI-P3 |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå), 0,3 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 255 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 410 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Flimmerfri teknik, ASUS GameVisual Technology, ASUS GamePlus, Variable refresh rate (VRR), ASUS Extreme Low Motion Blur technology, ASUS Aura Sync technology, Skuggboostteknik, bildförhållandekontroll, stativuttag, SIX Axis Control, GameFast Input Technology, Display Widget |
| Färg | Mörkgrå |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.48 cm x 18.87 cm x 50.34 cm - med ställ |
| Vikt | 5.96 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI DisplayPort Hörlurar (minijack) USB-C/DisplayPort Alt Mode (effekt upp till 7,5W) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | -90/+90 |
| Höjdjustering | 120 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light Certification |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 21 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 40 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (max) | 21 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.48 cm - djup: 18.87 cm - höjd: 50.34 cm - vikt: 5.96 kg Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6.3 cm - höjd: 36.71 cm - vikt: 3.87 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 84 cm |
| Emballagets djup | 51.5 cm |
| Emballagets höjd | 18.6 cm |
| Emballagets vikt | 8.36 kg |