| Allmänt |
| Typ av bildskärm | OLED-monitor / Quantum Dot OLED |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2570715 |
| Energiklass | Klass G |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 32" |
| Bildyta | 31.5" |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync Premium Pro |
| Inbyggda enheter | USB 3.2 Gen 1 hubb, Neo närhetssensor |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | 4K 3840 x 2160 vid 240 Hz |
| Pixelhöjd | 0.182 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 True Black |
| Färgskala | 99% DCI-P3 |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 24 - 240 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 255 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Egenskaper | HDCP, Trace Free Technology, flimmerfri teknik, kompatibel med NVIDIA G-SYNC, PBP, ASUS GameVisual Technology, Laggningsfri teknologi, Ultra-Low Blue Light Technology, Delta E<2-kalibrering, Skuggboostteknik, GamePlus, Display Widget |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 71.8 cm x 18.8 cm x 56.2 cm - med ställ |
| Vikt | 6.6 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | DisplayPort 2 x HDMI 2 x USB 3.2 Gen 1 Hörlurar |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 50 |
| Höjdjustering | 110 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör | Mikrofiberduk |
| Medföljande kablar | 1 x USB-kabel 1 x DisplayPort-kabel 1 x HDMI-kabel |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification, DisplayPort 1.4 |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 33 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 59 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (max) | 50 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 71.8 cm - djup: 18.8 cm - höjd: 56.2 cm - vikt: 6.6 kg Utan ställ - bredd: 71.8 cm - djup: 7.4 cm - höjd: 43.1 cm - vikt: 4.5 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 87 cm |
| Emballagets djup | 18.8 cm |
| Emballagets höjd | 51 cm |
| Emballagets vikt | 9.8 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |