| Allmänt |
| Typ av bildskärm | OLED-monitor / Quantum Dot OLED |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2310367 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Bildyta | 26.5" |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro |
| Inbyggda enheter | Neo närhetssensor |
| USB-strömförsörjning | 15 Watt |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 280 Hz |
| Pixelhöjd | 0.229 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Färgstöd | 1,0737 miljarder färger (10-bitar) |
| Färgskala | 99.3% DCI-P3 |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 280 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 27 - 255kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| OSD-språk | Engelska, franska, tyska, spanska, italienska, holländska, ryska, Polish, Tjeckiska, kroatiska, ungerska, rumänska, portugisiska, turkiska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), japanska, koreanska, Persiska, thailändska, indonesiska, ukrainska, vietnamesiska |
| Egenskaper | Flimmerfri teknik, Delta E=2 färgprecision, OLED Care, ASUS GamePlus, ASUS GameVisual Technology, Varierbar uppdateringsfrekvens (VRR), Adaptive-Sync-teknologi, ASUS Extreme Low Motion Blur technology, Display Widget, Skuggboostteknik, bildförhållandekontroll, AI Visual, Dynamiskt riktkors, Dynamic Shadow Boost technology, High Bit Rate 3 (HBR3), stativuttag, ROG Gaming AI, anpassat kylelement, Low Blue Light teknologi |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 60.9 cm x 18.8 cm x 44.9 cm - med ställ |
| Vikt | 6.1 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI DisplayPort Hörlurar (minijack) USB-C (DisplayPort alt-läge, ström upp till 15 W) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | -90/+90 |
| Höjdjustering | 110 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör | Strömadapter, ROG väggmonteringskit, ROG-dekal, ROG-påse, mikrofiberduk |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), cTUVus, FCC, ICES 003, CB, ERP, WEEE, EU Energy Label, UkrSEPRO, Ukraine Energy Label, CU, EAC, RoHS, CCC, China Energy Label, BSMI, RCM, VCCI, PSE Mark, J-MOSS, KC, KCC, Korea MEPS, PSB |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 30 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 25 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 30 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 28 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | ASUS DisplayWidget Center |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 60.9 cm - djup: 18.8 cm - höjd: 44.9 cm - vikt: 6.1 kg Utan ställ - bredd: 60.9 cm - djup: 6.6 cm - höjd: 36.9 cm - vikt: 3.8 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 86 cm |
| Emballagets djup | 16.2 cm |
| Emballagets höjd | 50 cm |
| Emballagets vikt | 8.5 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år Begränsad garanti - garanti för skärmbränning - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
|