| Produktbeskrivning | ASUS ROG Strix XG27ACDMS - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR |
| Typ av enhet | OLED-monitor - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2310367 |
| Energiklass | Klass F |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 30 W |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync, NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro |
| Egenskaper | Neo närhetssensor, USB PD 15 Watt |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 280 Hz |
| Pixelhöjd | 0.229 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 1,0737 miljarder färger (10-bitar) |
| Färgskala | 99.3% DCI-P3 |
| Inmatningsanslutningar | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 60.9 cm x 18.8 cm x 44.9 cm |
| Vikt | 6.1 kg |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), cTUVus, FCC, ICES 003, CB, ERP, WEEE, EU Energy Label, UkrSEPRO, Ukraine Energy Label, CU, EAC, RoHS, CCC, China Energy Label, BSMI, RCM, VCCI, PSE Mark, J-MOSS, KC, KCC, Korea MEPS, PSB |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
|