| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass C |
| Diagonal storlek | 16" |
| Bildyta | 15.6" |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.179 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| Färgstöd | 262 000 färger |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 50 - 60 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 24 - 83 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | HDCP, ASUS Splendid Video Intelligence Technology, Trace Free Technology, ASUS QuickFit Virtual Scale, ASUS GamePlus, Färgtemperaturval, Low Blue Light teknologi, Display Widget, stativuttag, flimmerfri panel |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 36 cm x 1.2 cm x 22.6 cm - utan ställ |
| Vikt | 780 g |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x USB-C/DisplayPort Alt Mode Mini HDMI |
| Diverse |
| Egenskaper | Kan monteras på stativ |
| Inkluderade tillbehör | Skyddande hylsa, 360° kickstand |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Flicker Free Certification, HDCP 1.4, TUV Rheinland Low Blue Light (Software Solution), Energy Star, FSC Mix |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50 - 60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 7 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 7.64 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | ASUS DisplayWidget Center |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Utan ställ - bredd: 36 cm - djup: 1.2 cm - höjd: 22.6 cm - vikt: 780 g |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 43.4 cm |
| Emballagets djup | 7.6 cm |
| Emballagets höjd | 29 cm |
| Emballagets vikt | 1.7 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.