| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2094389 |
| Energiklass | Klass C |
| Diagonal storlek | 24" |
| Bildyta | 23.8" |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 120 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2745 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger (6-bitars + A-FRC) |
| Responstid | 1 ms (MPRT) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 120 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 138 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | HDCP, ASUS Splendid Video Intelligence Technology, Trace Free Technology, ASUS QuickFit Virtual Scale, ASUS GamePlus, flimmerfri teknik, Adaptive-Sync-teknologi, Färgtemperaturval, GameFast Input Technology, Low Blue Light teknologi, Variable refresh rate (VRR) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 54.1 cm x 18.5 cm x 39.5 cm - med ställ |
| Vikt | 3.4 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | VGA HDMI Hörlurar (minijack) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+22 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör | Strömkabel |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 12 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 20 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 54.1 cm - djup: 18.5 cm - höjd: 39.5 cm - vikt: 3.4 kg Utan ställ - bredd: 54.1 cm - djup: 4.8 cm - höjd: 32.3 cm - vikt: 4.6 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 61.2 cm |
| Emballagets djup | 14 cm |
| Emballagets höjd | 40.4 cm |
| Emballagets vikt | 5.4 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| TCO-certifierad | TCO Certified Displays 9, TCO-certifierad, generation 10, för displayer |