Hem : Produkter : Bildskärmar & Tillbehör : Skärmar PC : Asus
ASUS PA148CTV 14inch Flat 1920x1080 16:9 5ms 300cd/m2 Micro HDMI USB Dark Gray
Information
2 i lager
TillverkareAsusArtnr
90LM06E0-B02170
| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/407449 |
| Energiklass | Klass E |
| Diagonal storlek | 14" |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 vid 60 Hz |
| Pixelhöjd | 0.16 mm |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 700:1 |
| Färgstöd | 16,2 miljoner färger |
| Färgskala | 100% Rec 709, 100% sRGB |
| Responstid | 5 ms (grå-till-grå) |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Zero Bright Dot, HDCP, Trace Free Technology, ASUS QuickFit Virtual Scale, flimmerfri teknik, ASUS EyeCare Technology, Färgtemperaturval, Low Blue Light teknologi, Delta E<2-kalibrering, CalMAN Verified, ProArt Preset, ProArt Palette |
| Dimensioner (BxDxH) | 32.61 cm x 1.2 cm x 20.44 cm - med ställ |
| Vikt | 740 g |
| Ljud |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 1 Watt |
| Inmatning |
| Typ | Pekskärm - pekskärm |
| Teknik för rörelsedetektering | Kapacitans intelligens (PCAP) |
| Anslutning |
| Gränssnitt | Micro HDMI 2 x USB-C |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Pivot (rotation), lutning |
| Lutningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 90 |
| Diverse |
| Medföljande kablar | 1 x USB-C till USB-A-adapter 1 x USB-C-kabel 1 x USB-C till USB-A-kabel 1 x mikro-HDMI-HDMI-kabel 1 x strömadapter |
| Standarder som följs | TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 11 W |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 11 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 10 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 41.3 cm |
| Emballagets djup | 9 cm |
| Emballagets höjd | 34.2 cm |
| Emballagets vikt | 2.5 kg |
| Hållbarhetsinformation |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| ENERGY STAR-version | 8.0 |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.