| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| Energiklass | Klass E |
| Diagonal storlek | 22" |
| Bildyta | 21.5" |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 100 Hz, HDMI: 100 Hz, VGA: 75 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.249 mm |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 100000000:1 (dynamisk) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Responstid | 4 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 100 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 31.469 - 110.000 kHz |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Acer Adaptive Contrast Management (ACM), ComfyView, Flimmerfri teknik, Lågdämpningsteknik, Acer VisionCare, Acer BluelightShield-teknologi |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 49.22 cm x 21.46 cm x 37.83 cm |
| Vikt | 2.85 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI DisplayPort 1.2 VGA |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+25 |
| Diverse |
| Egenskaper | VESA-gränssnittsstöd, 100 % återvinningsbar förpackning |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 16 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 15 Watt |
| Strömkonsumtionsvila | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Hållbarhetsinformation |
| TCO-certifierad | TCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9, TCO-certifierad, generation 10, för displayer |
| EPEAT-kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certifierad | Ja |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.