Hem : Produkter : Bildskärmar & Tillbehör : Skärmar PC : Acer
Nitro Vg0 Vg270 P6 Computer Monitor 68.6 Cm (27") 1920 X
Information
0 i lager
TillverkareAcer
Artnr
UM.HV0EE.601
| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2242114 |
| Energiklass | Klass D |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 |
| Pixelhöjd | 0.311 mm |
| Pixlar per tum | 82 |
| Ljusstyrka | 250 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500:1 / 100000000:1 (dynamisk) |
| Färgskala | 99% sRGB |
| Responstid | 1 ms (VRB) |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Acer Adaptive Contrast Management (ACM), 3-sidig kantfri, 598 x 336 mm aktivt visningsområde |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.21 cm x 19.95 cm x 46.41 cm - med ställ |
| Vikt | 3.66 kg |
| Ljud |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 2 Watt |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI DisplayPort 1.2 Linjeutgång för ljud |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+25 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | VESA-gränssnittsstöd, plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| Standarder som följs | MPR II |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 14.5 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (max) | 45 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.21 cm - djup: 19.95 cm - höjd: 46.41 cm - vikt: 3.66 kg Utan ställ - bredd: 61.21 cm - vikt: 3.28 kg |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.