| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2575507 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | NVIDIA G-SYNC |
| Inbyggda enheter | USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Paneltyp | Fast IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 360 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2328 mm |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 600 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 100% sRGB (CIE 1931), 92.8% DCI-P3 (CIE 1976), 119.7% sRGB (CIE 1931) |
| Responstid | 1 ms (grå-till-grå), 0,3 ms (MPRT) |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| Egenskaper | 3-sidig ramlös, Crosshair Display, Dial Point, bildruteräknare, Game Color Mode, stöd för spelkonsol, Low Input Lag, Motion Blur Reduction, skuggreglering, LowBlue Mode, ergonomiskt stativ, NVIDIA G-SYNC chipset med Pulsar-teknik |
| Färg | Svart, grå |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.37 cm x 24 cm x 55.19 cm - med stativ (högsta position) |
| Vikt | 5.64 kg |
| Ljud |
| Typ | Högtalare - stereo |
| Uteffekt / kanal | 2 Watt |
| Anslutning |
| Gränssnitt | DisplayPort 1.4 3 x HDMI Hörlurar (minijack) 2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms USB 3.2 Gen 1 uppströms |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Lutningsvinkel | -3.5/+18.5 |
| Vridningsvinkel | 37 |
| Rotationsvinkel | -90/+90 |
| Höjdjustering | 130 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), texturerad finish, borttagbar bas |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel - 1.8 m 1 x DisplayPort-kabel - 1.8 m 1 x USB-B till USB-A-kabel - 1.8 m 1 x strömkabel |
| Standarder som följs | HDCP 2.2, CB, EAC, FCC, REACH, RoHS, WEEE |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 26 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 55 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 59 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | AOC G-Menu |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 61.37 cm - djup: 24 cm - höjd: 55.19 cm - vikt: 5.64 kg Med stativ (lägsta position) - bredd: 61.37 cm - djup: 24 cm - höjd: 42.19 cm - vikt: 5.64 kg Utan ställ - bredd: 61.37 cm - djup: 8.3 cm - höjd: 36.66 cm - vikt: 4.14 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 73 cm |
| Emballagets djup | 18.6 cm |
| Emballagets höjd | 48 cm |
| Emballagets vikt | 9.65 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |