| Allmänt |
| Typ | LTO Ultrium WORM |
| Bandkassett | Ultrium 7 |
| Antal medföljande medier | 1 |
| Kasettetikettering | Skrivbara etiketter |
| Media |
| Kapacitet vid okomprimerat format | 6 TB |
| Lagringskapacitet för komprimerade data | 15 TB |
| Bandlängd | 960 m |
| Arkiveringstid | 30 år |
| Egenskaper | Barium Ferrite |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad livstidsgaranti |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 45 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80% |
| Min temperatur vid förvaring | 16 °C |
| Max temperatur vid förvaring | 32 °C |
|
Vi reserverar oss för eventuella fel.