| Produktbeskrivning | HP LaserJet Enterprise Flow MFP M578c - multifunktionsskrivare - färg |
| Typ av enhet | Multifunktionsskrivare |
| Faxtyp | Vanligt papper |
| Lokalisering | Engelska, tyska, franska, italienska, spanska / Europa |
| Utskriftsteknik | Laser (färg) |
| Driftscykel per månad (max) | 80000 sidor |
| Rekommenderad månatlig volym | 2 000 - 10 000 sidor |
| Max kopieringshastighet | Upp till 38 sidor/minut (mono)/upp till 38 sidor/minut (färg) |
| Max kopieringsupplösning | Upp till 600 x 600 dpi (mono)/upp till 600 x 600 dpi (färg) |
| Max utskriftshastighet | Upp till 38 sidor/minut (mono)/upp till 38 sidor/minut (färg) |
| Max utskriftsupplösning | Upp till 1200 x 1200 dpi (mono)/upp till 1200 x 1200 dpi (färg) |
| Max faxöverföringshastighet | 33.6 Kbps |
| Faxupplösningar | 300 x 300 dpi, 400 x 400 dpi, 204 x 98 dpi, 204 x 196 dpi |
| Skanning | 600 x 600 dpi |
| Display | 8" |
| Originalstorlek | 105 x 127 mm (min) - Legal (216 x 356 mm) (max) |
| Originaltyp | Ark |
| Dokumentmatarens kapacitet | 100 ark |
| Mediastorlek | 76 x 127 mm (min) - Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) (max) |
| Mediatyp | OH-film, kuvert, vanligt papper, etiketter, returpapper, bond paper, film, tjockt papper, kortlager, extra tjockt papper, lätt papper, glansigt papper, hålslaget papper, förtryckt papper |
| Standard mediekapacitet | 650 ark |
| Max mediekapacitet | 2300 ark |
| Kapacitet hos förbikopplande dokumentmatare | 100 ark |
| Utmatningsfackens kapacitet | 250 ark |
| Häftapparat | Inkluderad |
| Automatisk duplex | Ja (kopiering) Ja (utskrift) Ja (skannar) |
| Anslutningsmöjlighet | Ja |
| Gränssnitt | USB 2.0, Gigabit LAN, USB 2.0-värd |
| AirPrint-aktiverad | Ja |
| Kontorsmaskinfunktioner | Funktion för att skicka dokument, skriv ut från USB Flash-enhet, spara till USB Flash-enhet, faxning via Internet, skanna till e-post, skanna till nätverk, Hardware Integration Pocket, HP EveryPage, HP High-Performance Secure Hard Disk, utdragbart tangentbord, Instant-on-teknologi, skanna till FTP, skanna till OCR, HP Auto-On/Auto-Off Technology, JetIntelligence Cartridge Technology, plats för säkerhetslås, Instant-on Copy, Open Extensibility Platform (OXP) |
| Strömtillförsel | AC 230 V (50Hz) |
| Dimensioner (BxDxH) | 48.2 cm x 50.4 cm x 58.3 cm |
| Vikt | 38.6 kg |
| Miljöstandarder | EPEAT Silver, ENERGY STAR-godkänd, Blue Angel |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |