| Allmänt |
| Typ av skrivare | Arbetsgruppsskrivare - laser - monokrom |
| Skrivare |
| Utskriftshastighet | Upp till 52 spm - B/W (ISO/IEC 24734) - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) Upp till 50 spm - B/W (ISO/IEC 24734) - A4 (210 x 297 mm) Upp till 24 spm - B/W duplex - ANSI A (Letter) (216 x 279 mm) Upp till 24 spm - B/W duplex - A4 (210 x 297 mm) |
| Inbyggda enheter | Pekskärm |
| Storlek på förhandsgranskningsskärm | 3.5" |
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Gränssnitt | USB 2.0, Gigabit LAN, NFC, USB 2.0-värd, Wi-Fi(n) |
| Maxupplösning (svart/vit) | 1200 x 1200 dpi |
| Maximal upplösningsklass (svart-vitt) | 1200 x 1200 dpi |
| Automatisk duplex | Ja |
| Tid för första utskrift i svartvitt | 6.7 sek |
| Språksimulering | PCL 6, BR-Script3, IBM ProPrinter XL, EPSON FX-850, PDF 1.7, XPS 1.0 |
| Mediehantering | Inmatningsfack för 520 ark, flerfunktionsfack för 100 ark |
| RAM |
| RAM installerat (max) | 1 GB |
| Mediahantering |
| Mediatyp | Vanligt papper, brevpapper, färgat papper, tunt papper, tjockt papper, tjockare papper, returpapper, etiketter, kuvert |
| Mediestorleksklass | A4/Legal |
| Max. mediestorlek | Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm) |
| Min. mediestorlek (standard) | 69.8 mm x 127 mm |
| Maximal mediestorlek (anpassad) | 216 mm x 356 mm |
| Mediestorlekar | A4 (210 x 297 mm), ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), JIS B5 (182 x 257 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Executive (184 x 267 mm), Legal (216 x 356 mm), Folio (216 x 330 mm), 195 x 270 mm |
| Kuvertstorlekar | Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), International DL (110 x 220 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm) |
| Medievikt | 60 g/m² - 230 g/m² |
| Total mediekapacitet | 620 ark |
| Mediamatare | Inmatningsfack: 1 x automatisk - 520 ark - Legal (216 x 356 mm) vikt: 60 g/m² - 163 g/m² Flerfunktionsfack: manuell - 100 ark - 215.9 x 355.6 mm vikt: 60 g/m² - 230 g/m² Utmatningsfack: 1 - 250 ark |
| Kapacitet hos utmatningsfack | 250 ark |
| Nätverk |
| Nätverk | Printserver |
| Protokoll för administration på distans | HTTP, HTTPS, SMTP, IPPS, LDAP, SNMP 3 |
| Säkerhetsprotokoll & funktioner | WEP, WPA-PSK, TKIP, AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE, SMTP, SSL, TLS, 802.1x, EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, Kerberos, IPsec, Wi-Fi Direct, sysloggrapportering |
| Expansion/Anslutning |
| Anslutningar | 1 x USB 2.0 - 4-stifts USB typ B 1 x Gigabit LAN - RJ-45 1 x USB 2.0-värd - 4-stifts USB typ A |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Nätaggregat - intern |
| Nätspänning | AC 220-240 V |
| Erforderlig frekvens | 50/60 Hz |
| Energiförbrukning vid drift | 710 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 31 watt |
| Strömkonsumtionsvila | 5.9 watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Operativsystem erfordras | Windows 10 Home (32-/64-bitars), Windows 10 Education (32-/64-bitars), Windows 10 Enterprise (32-/64-bitars), Windows 11 Education, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Microsoft Windows Server 2012 (64-bit), Microsoft Windows Server 2012 R2 (64-bitars), Microsoft Windows Server 2016 (64-bit), Microsoft Windows Server 2019 (64-bit), Microsoft Windows Server 2022, Apple macOS 11, Apple macOS 12, Apple macOS 13, Google Chrome OS |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 32.5 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80 % (icke-kondenserande) |
| Ljudnivå (viloläge) | 35 dBA |
| Ljudnivå (i drift) | 54 dBA |
| Ljudutmatning (tyst läge) | 50 dBA |
| Mått och vikt |
| Bredd | 40.2 cm |
| Djup | 39.6 cm |
| Höjd | 31.9 cm |
| Vikt | 13.5 kg |
|