| Allmänt |
| Typ | Streckkodsskanner - bärbar |
| Färg | Svart |
| Streckkod |
| Typ av gränssnitt | Bluetooth 4.0 |
| Minsta streckkodsbredd | 4 mil (mil = 1/1000 tum) |
| Typ av skanningselement | 2D-imager |
| Sensorupplösning | 1280 x 800 |
| Våglängd för ljuskälla | 650 nm |
| Skanningsläge | Enkelpass |
| Skevhet (grader) | 65 |
| Lutning (grader) | 65 |
| PCS (Print Contrast Signal) | 15% |
| Avkodningskapacitet | Kod 39, Data Matrix, UPC, PDF417, QR-kod, Aztec-kod, China Han Xin Code, MaxiCode, Micro QR-kod, DotCode, Austrialiensisk poststandard, Brittisk poststandard, Kinesisk poststandard, Intelligent Mail Barcode, Japansk poststandard, Kix (Nederländsk poststandard), PLANET, Postnet, RM4SCC, EAN/JAN, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded Stacked, GS1 DataBar Stacked Omnidirectional, GS1 DataBar Composites, MicroPDF417, UPC-E, UPC-A |
| TTL-avkodning | Avkodad |
| Anslutningsteknik | Trådlös |
| OK-meddelande | Ljudsignal, LED-indikator |
| Nätverk |
| Trådlös anslutning | Bluetooth 4.0 |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | Vagga |
| Standarder som följs | Bluetooth Class 1, Bluetooth Class 2, Bluetooth Class 3, RoHS, IEC 60825 Class 2, IP52 |
| Strömtillförsel |
| Batteri | 1 x litiumjon |
| Mått och vikt |
| Bredd | 16.6 cm |
| Djup | 6.8 cm |
| Höjd | 10.9 cm |
| Vikt | 235 g |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 50 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 0 - 95 % (icke-kondenserande) |
| Dropspecifikation | 1,8 m till betong |
|