Microconnect POEINJ-30W-IND, 65,8 mm, 33,5 mm, 145,5 mm, 380 g, 169 mm, 143 mm
Information
3 i lager
Tillverkare MicroConnect
Artnr POEINJ-30W-IND
  • Information
    • IEEE802.3 10Base-T Ethernet
    • IEEE802.3u 100Base-Tx Fast Ethernet
    • IEEE802.3ab 1000Base-T Gigabit Ethernet
    • Fullt kompatibel med IEEE802.3af/at
    • RoHS-efterlevnad
    • WEEE-efterlevnad
    • Aktiv
    POEINJ-30W-IND är en enports industriell boost PoE-injektor. Den levererar 55Vdc, 0,55A ström för fjärr-PD:er över 2-pars utgång med 6KV (10/700us) överspänningsskydd. Den stödjer datahastigheter på 10/100/1000. Den fungerar för 30W PoE PD:er, såsom trådlösa accesspunkter, nätverkskameror, VoIP-telefoner och andra högströms Ethernet-terminaler. Fullt kompatibel med IEEE802.3at och förblir kompatibel med alla IEEE802.3af-kompatibla enheter.